Reklama
aplikuj.pl

Szef Huaweia chwali iPhone 12 nazywając go najlepszym smartfonem na świecie

magsafe, magnes w iphone 12

Wydawałoby się, że Ren Zhengfel, dyrektor generalny i założyciel Huaweia będzie wychwalał tylko telefony swojej marki. Tymczasem powiedział, że to iPhone 12 jest najlepszym smartfonem na świecie.

Szef Huaweia chwali iPhone 12

Ren Zhengfel, dyrektor generalny i założyciel Huaweia nigdy nie ukrywał, że jest wielbicielem sprzętów z jabłuszkiem. Korzysta z nich z upodobaniem, a fakt, że jego firma również produkuje telefony nie przeszkadza mu w chwaleniu konkurencji. Zwłaszcza teraz, gdy smartfony Huawei zeszły z podium, a także coraz bardziej tracą na rynku europejskim. Jednak zamiast wylewać żale stwierdził, że trudno dziwić się popularności Apple, bo iPhone 12 jest najlepszych smartfonem na świecie.

Czytaj też: Tryb antyalkoholowy w smartfonie? Chińczycy już to opatentowali!
Czytaj też: Yanosik z nową funkcją idealną na zimową porę
Czytaj też: Xiaomi wypuszcza 75 calowy telewizor Mi TV Q1

Niedawno wypowiedział się też na temat technologii 5G, którą Huawei jest gotowy dzielić się z konkurencją w całości, tak, by producenci mieli nad nią pełną kontrolę.

Ren Zhengfel powiedział:

Już wcześniej mówiliśmy, że nasza technologia 5G może zostać przeniesiona w całości. Obejmuje to nie tylko prawa do rozwoju, ale także programy i kody źródłowe. Jeśli USA potrzebują naszej technologii chipów, możemy ją przenieść. Nasze słowa są szczere, ale żadna firma nie przyszła do negocjacji z nami do tej pory.

Przy okazji również kategorycznie zdementował krążące plotki o rzekomej sprzedaży marki Mate i serii P mówiąc, że Huawei nigdy nie odsprzeda całej swojej działalności smartfonowej. Będą nadal rozwijać swoje technologie i pracować nad innowacyjnością.