WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Szef Huaweia chwali iPhone 12 nazywając go najlepszym smartfonem na świecie

Szef Huaweia chwali iPhone 12 nazywając go najlepszym smartfonem na świecie

Wydawałoby się, że Ren Zhengfel, dyrektor generalny i założyciel Huaweia będzie wychwalał tylko telefony swojej marki. Tymczasem powiedział, że to iPhone 12 jest najlepszym smartfonem na świecie.

Szef Huaweia chwali iPhone 12

Ren Zhengfel, dyrektor generalny i założyciel Huaweia nigdy nie ukrywał, że jest wielbicielem sprzętów z jabłuszkiem. Korzysta z nich z upodobaniem, a fakt, że jego firma również produkuje telefony nie przeszkadza mu w chwaleniu konkurencji. Zwłaszcza teraz, gdy smartfony Huawei zeszły z podium, a także coraz bardziej tracą na rynku europejskim. Jednak zamiast wylewać żale stwierdził, że trudno dziwić się popularności Apple, bo iPhone 12 jest najlepszych smartfonem na świecie.

Czytaj też: Tryb antyalkoholowy w smartfonie? Chińczycy już to opatentowali!
Czytaj też: Yanosik z nową funkcją idealną na zimową porę
Czytaj też: Xiaomi wypuszcza 75 calowy telewizor Mi TV Q1

Niedawno wypowiedział się też na temat technologii 5G, którą Huawei jest gotowy dzielić się z konkurencją w całości, tak, by producenci mieli nad nią pełną kontrolę.

Ren Zhengfel powiedział:

Już wcześniej mówiliśmy, że nasza technologia 5G może zostać przeniesiona w całości. Obejmuje to nie tylko prawa do rozwoju, ale także programy i kody źródłowe. Jeśli USA potrzebują naszej technologii chipów, możemy ją przenieść. Nasze słowa są szczere, ale żadna firma nie przyszła do negocjacji z nami do tej pory.

Przy okazji również kategorycznie zdementował krążące plotki o rzekomej sprzedaży marki Mate i serii P mówiąc, że Huawei nigdy nie odsprzeda całej swojej działalności smartfonowej. Będą nadal rozwijać swoje technologie i pracować nad innowacyjnością.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News