WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Szef Microsoftu: „Sony zawsze było liderem…”

Szef Microsoftu chwali sobie współpracę z Sony. Teraz dowiadujemy się, że obie firmy będą jeszcze bardziej współpracować.

Na co dzień widzimy Sony i Microsoft jako rywali. Firmy walczą ze sobą na konsole, prześcigając się w coraz to lepszych ofertach dla graczy. Jednak tak jak Samsung produkuje czasem ekrany dla Apple, tak i Microsoft współpracuje od czasu do czasu z Sony. Branża technologiczna wspiera się w niektórych kwestiach, aby razem radzić sobie z danymi problemami. Wspólne rozwijanie technologii, z której będą korzystały obie firmy przysłuży się wszystkim.

Czytaj też: Pierwsza wyprzedaż w sklepie Epic Games wręcz pluje w twarz Steamowi

Sony i Microsoft zapowiedziały kolejną współpracę, która pozwoli firmom rozwinąć swoje technologie jeszcze bardziej. Sony ma na współpracy zyskać dostęp do rozwiązań Microsfot Azure, które pozwolą na lepsze działanie zarówno PlayStation Now, jak i Project xCloud. Technologia streamingu znacznie się zatem rozwinie. Czyżby firmy uznały, że Google ze swoją Stadią jest zbyt dużym zagrożeniem i trzeba się na chwilę zjednoczyć, aby nie pozostać w tyle?

Reszta współpracy ma polegać na rozwoju sztucznej inteligencji. Całe przedsięwzięcie CEO Sony komentuje chwaląc Microsoft za to, że zawsze był wspaniałym współpracownikiem, mimo tego, że firmy rywalizują miedzy sobą na kilku rynkach. Sony ma nadzieję, że wspólnie stworzona technologia chmury pozwoli przygotowywać w przyszłości bardziej zaawansowany, interaktywny content.

Satya Nadella, CEO Microsoftu zaczął swoją część wypowiedzi nietypowo, ogłaszając, że Sony zawsze było liderem jeśli chodzi o działy rozrywki i technologii, a nowa współpraca pozwoli obu firmom otworzyć nowy rozdział w historii innowacji. Azure od Microsoftu pozwoli Sony dostarczać graczom nowe doświadczenia.

Czytaj też: Sprzedaż Switcha przebiła wyniki PlayStation 4

Źródło: wccftech.com