WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Szef Take-Two chwali Google Stadia i komentuje ekskluzywność gier w Epic Games Store

Szef Take-Two wypowiedział się w kilku ciekawych kwestiach. Jak jego zdanie może wpłynąć na przyszłą politykę firmy?

Jaka będzie przyszła polityka Take-Two? Ostatnie wypowiedzi szefa firmy wskazują, jaką drogę może obrać wydawca. Zaskakujące jest jednak to, że w wypowiedziach prezesa dostrzec można pewną sprzeczność. Co na temat streamingu oraz ekskluzywności gier w Epic Games Store mówi Strauss Zelnick?

Czytaj też: Gry Rockstara sprzedają się jak szalone – GTA 5 i RDR 2 zarabiają miliony

Take-Two podoba się to, że dzięki Epic Games Store pojawiają się nowe opcje dystrybucji gier. Uważa, że zawsze jest to dobre dla branży, a ekskluzywność gier na Epicu będzie coraz rzadsza. Większość gier już nawet teraz, to tylko ograniczone czasową ekskluzywnością tytuły, które potem trafią na Steam. Prezes zapewnił, że katalog gier firmy na Steamie dalej będzie wypełniony produkcjami od tej firmy.

Cóż, zapewne większość osób ucieszy, że taka ekskluzywność trwa tylko pół roku jednak akurat przypadek Take-Two wskazuje na coś innego. Nowa firma utworzona przez wydawcę – Private Division zajmuje się właśnie przygotowywaniem do premiery gier The Outer Wilds oraz Ancestors: The Humankind Odyssey. Obie te gry będą na Epic Games Store dostępne przez… rok. Możliwe zatem, że Strauss Zelnick odnosił się tylko do gier 2K.

A jakie jest zdaniem prezesa na temat streamingu? Wypowiedź dotyczyła konkretnie nowej platformy Googla, czyli Stadii. Zelnick popiera takie projekty i cieszy się, że dzięki takiemu rozwiązaniu, w gry firmy będą mogły zagrać osoby wcześniej niezaznajomione z gamingiem. Można zatem spokojnie zakładać, że na Google Stadia trafi trochę gier z katalogu Take-Two.

Czytaj też: Byli deweloperzy Infinity Ward powracają do studia – szykuje się nowe Modern Warfare?

Źródło: wccftech.com