Reklama
aplikuj.pl

Jeśli chcecie mieć własnego tyranozaura, to właśnie pojawiła się ku temu okazja

tyranozaur

6 października dom aukcyjny Christie’s wystawi na sprzedaż jeden z najbardziej kompletnych szkieletów Tyrannosaurusa rexa, jakie kiedykolwiek znaleziono. Szczątki mogą osiągnąć rekordową cenę, szacowaną nawet na 8 milionów dolarów.

Rzeczony tyranozaur ma 3,9 metra wysokości i niemal 12 metrów długości. Oczywiście nie wiadomo, gdzie trafi szkielet, ponieważ zwycięzcą licytacji może być zarówno osoba prywatna, jak i np. przedstawiciel muzeum.

Szkielet, oficjalnie określany mianem BHI 3033, ma zostać sprzedany za 6 do 8 milionów dolarów, choć istnieje szansa na przekroczenie tej kwoty. Obecny rekord cenowy dla szczątków Tyrannosaurusa rexa opiewa na 8,36 miliona dolarów. Taką kwotę wyłożyło Field Museum of Natural History w Chicago w 1997 roku. Z opisu domu aukcyjnego Christie’s wynika, że BHI 3033 jest jednym z najbardziej kompletnych szkieletów, co pozwala przypuszczać, że może paść nowy rekord sprzedaży.

Czytaj też: Oto nieznany gatunek dinozaura. Jego przedstawiciele zginęli w dziwaczny sposób

Wykopanie i skompletowanie szczątków zajęło ok. 30 tysięcy godzin. Zajmowali się tym paleontolodzy z Black Hills Geological Research Institute, którzy rozpoczęli trwające trzy lata działania w 1992 roku. Ze względu na unikalność szkieletu, przeniesienie go do prywatnej kolekcji byłoby naprawdę niefortunne.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News