Reklama
aplikuj.pl

Realistyczny rękaw umożliwia skuteczniejsze szkolenie psów Armii USA

Dobrze wyszkolone psy mogą przemienić się z potulnych zwierzaczków w krwiożercze bestie praktycznie na zawołanie. Jest to jednak owocem długiego procesu szkolenia, w którym Armii USA pomoże nowy rękaw treningowy.

Armia za Wielkim Oceanem opracowała niedawno bardziej realistyczny rękaw do szkolenia wojskowych psów. Ten tradycyjnie jest noszony przez trenera podczas ćwiczeń gryzących i składa się z silikonu oraz kevlaru, co z jednej strony zapewnia lepszą ochronę, a z drugiej lepiej odwzorowuje ludzkie ramię.

Czytaj też: Satelita uchwycił, jak rosyjski niszczyciel wystrzelił pocisk

Same w sobie wojskowe psy są integralną i niezwykle cenną częścią współczesnych armii (via New Atlas). Dzięki swojej inteligencji, wyostrzonym zmysłom, zwinności, opiekuńczemu charakterowi i ogromnej lojalności wobec swoich opiekunów, wypełniają różnorodne obowiązki na swojej służbie – od tej stricte ochronnej po wykrywanie narkotyków i na misjach taktycznych kończąc.

Kiedy już dojdzie do kontaktu psa z wrogiem, ten musi wiedzieć, jak i gdzie ugryźć, aby powstrzymać napastnika. Nawet gryząc samo ramię, bo psa można nauczyć tego, aby „gryzł z wyczuciem”. Obecnie stosowane rękawy np. z juty nie są wcale podobne do ludzkiej skóry, co w chwili zagrożenia może zdezorientować psa.

Tak więc powstała „nowa generacja” tego typu rękawów, które opracował zespół pod kierownictwem dr Stephena Lee, starszego naukowca z Laboratorium Badawczego Armii Stanów Zjednoczonych.

Nowy rękaw ma zewnętrzną warstwę składającą się z nietoksycznego silikonu o jakości protetycznej z wewnętrzną siateczką, która nadaje mu strukturę i sprężystość. Dzięki temu bardziej przypomina skórę na ludzkim przedramieniu, a dodatkowo posiada wewnętrzne warstwy wykonane ze skóry, pianki oraz kilka warstw kevlaru.

Czytaj też: Praca dla gracza? Co powiecie na operatora czołgu na kontrolerze Xboxa?

Nowy rękaw jest teraz używany przez Dowództwo Operacji Specjalnych Armii Stanów Zjednoczonych, a zespół z Campbell University już pracuje nad jeszcze bardziej realistycznym projektem koncepcyjnym, który będzie krwawił.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News