Reklama
aplikuj.pl

Szósta generacja układów pamięci flash opracowana

Kioxia PCIe 4.0 dysk plotki

Chociaż dla niektórych to, co napędza poszczególne sprzęty komputerowe nie jest jakkolwiek ważne, to chyba każdy chciałby jeszcze lepsze SSDki z nowszymi kośćmi pamięci?

Szósta generacja układów pamięci flash

Kioxia Corporation i Western Digital Corp. (via TechPowerUp) ogłosiły dzisiaj opracowanie technologii 162-warstwowej pamięci flash szóstej generacji i to kolejny kamień milowy w 20-letniej współpracy spółek w ramach joint-venture. Te kości pamięci są najbardziej upakowane i zaawansowane na świecie, wykorzystując szeroką gamę technologii i innowacji produkcyjnych.

Czytaj też: Acer Predator X25b miiprzx ma aż 360 Hz
Czytaj też: Wydajność ZOTAC RTX 3060 w wydobywaniu kryptowalut
Czytaj też: Zobaczcie oficjalny teaser Huawei Mate X2!

WD Black SN750 z potężnym fabrycznym radiatorem

Pamięć flash 3D szóstej generacji charakteryzuje się zaawansowaną architekturą, dzięki czemu osiąga do 10% większą gęstość komórek bocznych w porównaniu z technologią piątej generacji. To udoskonalenie w zakresie skalowania poprzecznego w połączeniu ze 162 warstwami ułożonej w stos pamięci pionowej umożliwia 40-procentowe zmniejszenie rozmiaru matrycy w porównaniu z technologią 112 warstwową.

Dodatkowo ta pamięć wykorzystuje układ Circuit Under Array CMOS i pracę w czterech płaszczyznach, co razem zapewnia prawie 2,4-krotną poprawę wydajności i 10-procentową poprawę opóźnienia odczytu w porównaniu z poprzednią generacją. Wydajność wejścia i wyjścia poprawia się z kolei o 66%, umożliwiając interfejsowi nowej generacji obsługę stale rosnącej potrzeby szybszego transferu.

Czytaj też: Obudowy NZXT H1 są ściągane do naprawy
Czytaj też: Czy Gainward szykuje GeForce RTX 3060 z 8 GB pamięci?
Czytaj też:
Premiera Sapphire Radeon RX 6900 XT TOXIC Limited Edition

Innymi słowy, nowa technologia pamięci flash 3D zmniejsza koszt w przeliczeniu na pojemność, a także zwiększa pojemność o 70 procent w porównaniu z poprzednią generacją. Teraz pozostaje nam czekać na premierę opartych na niej dysków SSD.