Reklama
aplikuj.pl

Sztuczna inteligencja na straży sushi. Jedzenie w restauracjach będzie bezpieczniejsze

Sztuczna inteligencja na straży sushi

Restauracje, w których wykorzystuje się taśmę transportową do serwowania klientom potraw, są narażone na „jedzeniowy terroryzm”, zakrawający o całkowity brak poszanowania innych. Dlatego też jedna z sieci restauracji chce wykorzystać sztuczną inteligencję w roli strażnika sushi.

Kappa Sushi będzie pilnować potraw podawanych na taśmociągach z wykorzystaniem sztucznej inteligencji

Sieć restauracji Kappa Sushi zapowiedziała chęć wykorzystania systemów sztucznej inteligencji do weryfikowania zachowania klientów poprzez analizę nagrań z kamer, które odpowiadają za określanie rachunku klientów, pobierających jedzenie z taśmociągów. System będzie odpowiedzialny za wykrywanie wszelkich podejrzanych działań klientów oraz natychmiastowe alarmowanie o nich personelu.

https://twitter.com/takigare3/status/1619658064898166784?uuid=C2KqRZ6WVlOgbx9n6634

Czytaj też: Będą monitorować to, co wydawało się niemożliwe. Te czujniki mogą zmienić wiele przemyśle

Wszystko to po to, aby zadbać o bezpieczeństwo oraz higienę restauracji z taśmociągami. Trudno się temu dziwić, kiedy dochodzi w nich do tak nagannych akcji, jak na powyższym nagraniu. Tradycyjnie plan wykorzystania kamer w takim celu spotkał się z pewną krytyką ze strony obrońców prywatności, ale Kappa Sushi twierdzi, że dane klientów będą utrzymywane w tajemnicy i wykorzystywane tylko w celu zapobiegania akcji tego typu. Kamery będą też wyraźnie widoczne w restauracjach, więc klienci są świadomi ich obecności.