WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

T-Mobile będzie oferował jeszcze szybszy internet mobilny

Ostatnio pisałem, że T-Mobile wprowadza nielimitowany internet domowy. Wydawało się, że firma pozamiatała tym zagraniem. Jednakże to nie koniec nowości. Internet mobilny w T-Mobile uległ właśnie przyspieszeniu.

Jednym z najważniejszych parametrów internetu jest maksymalna prędkość, w szczególności ta osiągana przez klientów, ale także liczą się możliwości technologiczne. Oczywiście podnoszenie tych drugich wiąże się ze zwiększeniem tej pierwszej. Na początku roku maksymalna prędkość w T-Mobile wynosiła 300 Mbps. Od tego czasu parę rzeczy się zmieniło. Została uruchomiona modulacja QAM256, dzięki której prędkość maksymalna wzrosła na stacjach z agregacją 3 pasm, do 354 Mbps. Wyższa modulacja oznacza lepszą transmisję danych dzięki większemu ich upakowaniu. Wynikiem tego jeszcz większa prędkość średnia dla użytkowników końcowych.

Zostało właśnie potwierdzone, że prędkość wzrośnie jeszcze na wybranych stacjach o 40 Mbps, czyli do 395 Mbps. Dzięki takiej prędkości T-Mobile staje się jednym z najlepszych wyborów dotyczących szybkiego internetu mobilnego w Polsce. Ciekawi mnie tylko, jak i czy konkurencja na to odpowie.

Źródło: Materiały prasowe