WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

T-Mobile odbudowuje data center w Warszawie

Potwierdzają się wcześniejsze informacje dotyczące budowy nowego data center przez T-Mobile. Nowoczesny obiekt o powierzchni 4400 m2 powstanie w Warszawie.

Nowe data center było kwestią czasu

Przypomnijmy, że pod koniec stycznia 2019 roku data center T-Mobile spłonęło w pożarze na na warszawskim Annopolu. Wiadomo było, że będzie musiało zostać odbudowane, ale poza zapowiedziami z końcówki 2019 roku nie mieliśmy jeszcze żadnych konkretów.

T-Mobile wraca do nas od razu z działaniami. W II połowie 2020 roku rusza budowa nowego data center przy ul. Szlacheckiej w Warszawie. Rusza dosłownie, bo mówimy już o pracach budowlanych. Obiekt postawi firma STRABAG, a umowa pomiędzy firmami została zawarta na początku lipca.

Czytaj też: Czerwcowy Speedtest – T-Mobile i Orange uciekają stawce

Nowoczesne data center T-Mobile

Nowy obiekt będzie dostosowany do dzisiejszych standardów. Znajdą się w nim wysokiej klasy systemy chłodzenia oraz zasilania awaryjnego. Dane zostaną objęte kontrolą dostępu oraz dodatkowymi systemami zabezpieczeń. Kolokowane serwery zostaną też zabezpieczone fizycznie przed kradzieżą i uszkodzeniem. Mówimy tutaj o czytnikach linii papilarnych, skanie tęczówki oka oraz twarzy. A wszystko zabezpieczone ognioodpornymi ścianami i drzwiami.

Aby sprostać wymaganiom najbardziej wymagających klientów data center będzie zgodne z międzynarodowymi standardami ANSI/TIA 942 na poziomie Rated-3, co oznacza że przewyższają rynkowe wymagania pod względem wszystkich obszarów. Do tego obiekt będzie posiadać certyfikat Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji ISO/IEC 27001:2013.

Andreas Maierhofer, prezes zarządu T-Mobile Polska:

Dostarczanie kompleksowych technologii ICT to kluczowy obszar naszej działalności. Ich niezwykle ważnym elementem są usługi data center, które cały czas intensywnie rozwijamy by wzmacniać swoją pozycję wśród liderów na rynku polskim. Przyspieszona w ostatnim czasie cyfryzacja przedsiębiorstw czy instytucji, to dla nas jeszcze większe zobowiązanie, by dostarczać najlepszej jakości usługi z najwyższym poziomem bezpieczeństwa, które jest kluczowe w obecnych czasach. Nowa inwestycja stanowi kolejny krok w stronę oferowania najwyższych standardów data center, a tym samym realizacji naszych strategicznych założeń.

T-Mobile dysponuje kilkunastoma data center w całym kraju, o powierzchni łącznej ponad 21 000 m2. Firma świadczy usługi hostingu serwerów, chmury publicznej, prywatnej, hybrydowej oraz kopii danych. Do tego systemy zabezpieczeń, jak nap. ochronę antyDDoS. Nad wszystkim czuwa dedykowany zespół specjalistów.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News