Wielka statua Freedom Gundam z anime stanie w Chinach

Pilotowany przez Kira Yamato ogromny robot („mobilny kombinezon”) ZGMF-X10A Freedom Gundam wkrótce urozmaici krajobraz Chin.

Jak podaje serwis Engadget, Bandai Namco ujawni jeszcze w tym roku około 18-metrową statuę Freedom Gundam w LaLaport Mall w Jinqiao w Szanghaju. Będzie to tym samym pierwsza duża statua robota Gundam zbudowana poza Japonią.

Nie jest jasne, czy ten robot będzie mógł wykonywać jakiekolwiek ruchy, ale zapewne i tę funkcję dostanie, żeby dorównać m.in. modelowi Yokohamy w Japonii. Tam zresztą tego rodzaju posągi cieszą się ogromną popularnością.

Czytaj też: Spodenki Tesli to kolejny przejaw marketingowego geniuszu Elona Muska

Ciągłą pandemia komplikuje wprawdzie sprawy z ujawnieniem, bo nie jest jasne, ilu ludzi będzie chciało wyjść, aby zobaczyć statuę robota. Dążenia firmy Bandai Namco jednoznacznie jednak wskazują, że tego rodzaju projekty cieszą się popularnością nie tylko w Japonii.

Jako ciekawostkę można zaznaczyć to, że statua Gundam ze swoimi 18 metrami będzie odpowiadać wysokości tej z tworów anime Mobile Suit Gundam SEED i Mobile Suit Gundam SEED Destiny.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News