WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

T-Mobile pomógł w schwytaniu przestępców

Dzięki współpracy Policji oraz T-Mobile udało zatrzymać się cztery osoby zamieszane w wykradanie danych osobowych oraz informatycznych. Byli to pracownicy Call Center i firmy marketingowej.

Co ciekawe, o samym fakcie przestępstwa zawiadomił Policję operator telekomunikacyjny. Przekazał on specjalistom z Biura Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji oraz policjantom z Komendy Rejonowej Policji Warszawa II wyniki analiz, które umożliwiły odtworzenia działań przestępców. Firma marketingowa wykonywała zlecenie od konkurencji. Pozyskane dane były tam przekazywane, za co osoby otrzymywały normalną wypłatę jako za reklamę. Policja dokonała przeszukania mieszkań prywatnych oraz firm, gdzie miało działać Call Center.

Zatrzymali oni 4 mężczyzn w wieku od 33 do 34 lat, którzy zorganizowali całe przedsięwzięcie, w tym właściciela firmy oraz osobę, która stworzyła odpowiednie oprogramowanie. Zostaną im postawione zarzuty określone w artykułach 266 KK,  267 KK, 269b  KK oraz art. 49 ustawy o ochronie danych osobowych i grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Materiały prasowe, Policja.pl