Reklama
aplikuj.pl

Od początku roku ilość danych przesyłanych w sieci 5G wzrosła przeszło dwukrotnie

t-mobile 5g

Komercyjny debiut sieci 5G nastąpił w ubiegłym roku, jednak nie od razu była ona dostępna wszędzie i dla każdego, bo przecież do korzystania z niej potrzebny był odpowiedni smartfon. Po blisko roku i zwiększeniu dostępności smartfonów obsługujących 5G sprawa wygląda już zupełnie inaczej.

Klienci T-Mobile w zasięgu sieci 5G

Jak podaje sieć T-Mobile obecnie w zasięgu oferowanej przez nich sieci 5G znajduje się przeszło 6,33 mln mieszkańców Polski, którzy mogących korzystać z sieci nowej generacji dostarczanej przez prawie 1650 stacji bazowych. T-Mobile podkreśla, że obecnie mają w zasięgu ponad 50 miast, ale ta liczba mogłaby być większa. Dlaczego więc nie jest? Bo celem sieci nie jest licytowanie się na ilość nadajników, a budowanie spójnych obszarów, na których faktycznie będzie bezproblemowy zasięg.

Czytaj też: Niestety, tanie zakupy z Chin wkrótce się skończą

T-Mobile nie tylko dba o to, by powiększać zasięg 5G, ale również by zapewnić klientom odpowiednie urządzenia do korzystania z sieci. Obecnie w ich ofercie jest przeszło 30 modeli i według danych z marca to właśnie te smartfony stanowiły 25% wszystkich sprzedanych w ubiegłym miesiącu. oczywiście, 5G nadal nie jest tak popularne jak LTE, ale cały czas notuje się dynamiczny wzrost popularności. Świadczy o tym przeszło dwukrotny wzrost ilości przesyłanych w sieci 5G danych w porównaniu do końca grudnia 2020 roku.