Reklama
aplikuj.pl

Niestety, tanie zakupy z Chin wkrótce się skończą

paczki z Aliexpress, zakupy na aliexpress, Amazon, eBay, podatek VAT

Już w ubiegłym roku pisaliśmy, że dni tanich zakupów z Chin są policzone. I tak też się stało, bo rząd wprowadza podatki od małych przesyłek z importu.

Zakupy z Chin przestaną być takie tanie

Serwisy pokroju AliExpress są u nas niezwykle popularne. Można na nich zamówić praktycznie wszystko, a cena przesyłki z Chin jest albo niewielka, albo całkowicie darmowa.Jasne, na paczkę trzeba trochę poczekać, ale i tak opłaca się nam to o wiele bardziej, niż gdybyśmy kupowali dane produkty w Polsce. Niestety, szał zakupowy w chińskich serwisach już niedługo się kończy.

Czytaj też: W Google Play pojawiła się fałszywa aplikacja Netflix!

1 lipca wejdą w życie zmiany w prawie, które mają skutkować wprowadzeniem podatków od małych przesyłek z dalekiego wschodu. Nie jest to pomysł nasz tylko Komisji Europejskiej, której zależy na ochronie unijnych przedsiębiorców. Podatek obejmie małe przesyłki o wartości do 22 euro zarówno w Polsce jak i w całej Unii Europejskiej.

Nie wiadomo jeszcze w jaki sposób ów podatek będzie naliczany ani jak duży będzie Ministerstwo Finansów pisze jedynie o korzystaniu z interfejsu elektronicznego. Co to znaczy? Nikt nie wie. Ale wiemy jedno – lepiej szybko posprawdzać nasze listy życzeń w chińskich serwisach i zrobić zakupy póki jeszcze jest tanio.