Mobile Connect to metoda uwierzytelniania, która powinna zastąpić hasła czy jednorazowe SMS. Wydaje się to dosyć rewolucyjna i ułatwiająca życie metoda zabezpieczenia w internecie.

T-Mobile wprowadza Mobile Connect jako pierwszy operator w Polsce. Na początku można skorzystać z tej metody w serwisie granienaczekanie. Zamiast wpisywać hasła klient loguje się tą metodą, na telefonie wyskoczy mu komunikat i osoba wciskając OK potwierdzi chęć zalogowania się do serwisu. W późniejszym czasie klienci T-Mobile będą mogli skorzystać z tej metody logowania się podczas korzystania z serwisów bankowych odchodząc od tradycyjnych powiadomień SMS.

Do korzystania z usługi nie należy posiadać jakiegoś super smartfonu. Wystarczy zwykły, najzwyklejszy telefon. Dzięki pominięciu otwartego kanału komunikacji (transmisję danych) taki sposób uwierzytelniania jest w pełni bezpieczny. W telefonie można ustawić jeden kod PIN dla wszystkich serwisów, dzięki czemu można prosto korzystać z tej metody. Sam chętnie spróbuję zamienić tradycyjne SMS przy przelewach na Mobile Connect.

Źródło: Materiały prasowe

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej