WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Ta kolekcja klasyków jest owocem hobby ojca i syna z Alaski

Kolejny materiał Toma Cottera na kanale YouTube Hagerty i kolejne znalezisko fenomenalnej kolekcji samochodów. Tym razem to rodzinne hobby ojca i syna z Alaski przekuło ich wyprawy po klasyczne samochody do zapomnianych garażach w ich własny zbiorek unikatów. 

Tom Cotter z Hagerty’s Barn Find Hunter odwiedził Terry i Prestona w ich domu, aby sprawdzić ich kolekcję znalezisk, na które trafili i które wykupili w ciągu wielu lat. Wśród kilku samochodów eksponujących się na podjeździe dojrzymy Pontiac GTO, kilka Mustangów i całkowicie oryginalnego Torino, który wygląda tak dobrze, jakby siedział w kapsule czasu.

Najciekawszym samochodem, jaki zauważył Cotter jest z kolei Pontiac Trans Am Ram Air IV 1969. Ten nawet w niespecjalnie dobrej kondycji jest warty ponad 330000 złotych, a w tym przypadku ponownie w grę wchodzi zadbany egzemplarz, który może być jednocześnie tym najlepiej zachowanym na całym świecie. Kryje się za nim równie ciekawa historia, ponieważ jego poprzednim właścicielem był Jim Wangers, członek zarządu Pontiac, który założył GTO. Sami właściciele byli na tyle mili, że pozwolili Cotterowi zasiąść za kółkiem i przetestować na drodze tego unikata.

Czytaj też: Kolejne informacje o Polestar 2, czyli konkurencji Tesla Model 3

Źródło: Popularmechanics