Podczas gdy Polestar 1 wyewoluował z samochodu koncepcyjnego Volvo i zawiera wysoko wydajny, hybrydowy układ napędowy o mocy około 600 koni mechanicznych, to Polestar 2 ma rzucić rękawice samochodowi Tesla Model 3. Teraz trafiły do nas kolejne informacje na jego temat. 

Czytaj też: Pierwsze testy zderzeniowe hybrydowego Polestar 1

Polestar 2 będąc pierwszym produkowanym seryjnie samochodzie elektrycznym Volvo posiada poniekąd wyjątkowe wzornictwo. Został zbudowany na modularnej platformie z 78-kWh akumulatorem litowo-jonowym z wystarczającym pokładem energii do przejechania do 440 kilometrów. Napędza przy tym dwa elektryczne silniki zapewniające napęd na cztery koła i generując w sumie 408 koni mechanicznych i prawie 600 Nm momentu obrotowego. To z kolei przekłada się na pięciosekundowy sprint do setki, a chętni na Performance Pack mogą otrzymać mocniejsze zawieszenie, hamulce Bremo i 20-calowe felgi ze sportowymi oponami.

Na pokładzie Polestar 2 znajdzie się system informacyjno-rozrywkowy oparty na systemie Android i 11-calowym panelu dotykowym. Najważniejszym dodatkiem będzie jednak asystent Google. Finalnie ten elektryczny model Volvo trafi do produkcji na początku 2020 roku w Chinach, trafiając do klientów wyłącznie za pośrednictwem zamówień online. Cena Polestar 2 ma z kolei rozpoczynać się od 63000$, ale z czasem spadnie do 40000$. Pierwotnie na rynku pojawi się bogata wersja Launch Edition.

 

Czytaj też: Volvo Polestar 2 na pierwszym zdjęciu

Źródło: Digitaltrends

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej