WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Volvo P1800 powraca? Uchwycono elektryczny prototyp tego klasyka

Volvo P1800 powraca? Uchwycono elektryczny prototyp tego klasyka

Powrót legendy, której zapewne nawet nie pamiętacie? Volvo P1800 za rok skończy 60 lat, jako jeden z ciągle najbardziej kultowych coupe marki, który nie doczekał się następcy. Co więc sugeruje ten prototyp P1800… elektryczny prototyp.

W posiadanie poniższych zdjęć wszedł serwis Motor1, który nie czekał długo, aby zbudować wokół tego Volvo P1800 całą otoczkę. Tak więc, według serwisu ten samochód może w ogóle nie być powiązany z producentem, ale najpewniej to właśnie Volvo odpowiada za niego, przygotowując się do wspomnianej rocznicy.

Jednak zaangażowanie Volvo w potencjalny projekt to coś więcej niż tylko spekulacja. Śledztwo źródła ujawniło, że ​​prototyp jest zarejestrowany jako czerwony P1800 i jest własnością Mattiasa Evenssona, który obecnie pracuje jako szef rozwoju silnika w Cyan Racing. Firma ta jest z kolei oficjalnym partnerem firmy Geely w dziedzinie sportów motorowych, która obecnie jest właścicielem Volvo i Polestar.

Co tu dużo mówić, widoczny na zdjęciach prototyp jest zapewne jednorazowym projektem, który uczci 60-lecie modelu P1800 na rynku. Nie bez powodu wygląda bardzo podobnie do oryginalnego samochodu, choć otrzymał szersze błotniki, nadkola, koła i opony.

Czytaj też: Callum Vanquish 25 Astona Martina wreszcie w produkcyjnej wersji

Najważniejsze w nim jest to, że trudno doszukać się w nim rur wydechowych. Powód? To zapewne przejaw zaangażowania firmy Polestar należącej do Volvo w myśl zwyczajnej elektryfikacji prototypu. Oficjalnie jednak nic nie wiemy.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News