WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Tak będą działać boostery do XP i dropu w Borderlands 3

Jeśli rzuciliście okiem na wydania Borderlands 3, to z pewnością zauważyliście obecność boosterów do XP i dropu w edycji Super Deluxe i tej kolekcjonerskiej. Niektórzy mieli słuszne obawy, ale wyjaśnienie wydawcy ma sporo sensu.

Trud w rozwiązaniu tej kwestii zadał sobie redaktor z PCGamer, który zasięgnął odpowiedzi u źródła, czyli 2K Games. Wydawca stwierdził, że boostery do zdobywanego doświadczenia i wyposażenia rzeczywiście trafią do Borderlands 3, ale szczegółów na ich temat niestety nie ujawnił. Możemy więc się domyślić, że nie będą to zarezerwowane przedmioty do samych wydań gry i znajdą się w niej, jako możliwe do kupienia za zwyczajną walutę dodatki, lub (co gorsze) będą dostępne wyłącznie w ramach mikropłatności:

Jako że Borderlands 3 nie jest grą kompetytywną, w której boostery mogą prowadzić do bezpośrednich korzyści dla graczy i mogą być uważane za zagrożenie dla konkurencji, nadal bardzo poważnie podchodzimy do równowagi systemów progresji i łupów w grze. Nadal dopracowujemy te systemy w Borderlands 3 i korzyści, jakie przyniosą boostery w Deluxe, Super Deluxe i Collector’s Edition.

Na tym etapie możemy potwierdzić, że wzmocnienia Loot i XP będą zarówno ograniczone poziomem, jak i powiązane z konkretne elementy wyposażenia, podobne do ulepszeń w poprzednich grach Borderlands. Intencją jest zapewnienie tym graczom wstępnego wzmocnienia, ale nie czegoś, co będzie trwało w nieskończoność.

Sprawa jest na tyle kontrowersyjna, że zapewne doczekamy się dalszych wyjaśnień przed premierą Borderlands 3 13 września bieżącego roku.

Czytaj też: Ukryta wiadomość w Borderlands 3 wskazuje na powrót Niszczyciela

Źródło: PCGamer