WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Tak prezentują się płyty B550 od Asusa

Tak prezentują się płyty B550 od Asusa

Asus ogłosił pełną gamę płyt głównych B550. Wśród nich są modele praktycznie z każdej półki.

Flagowy model to ROG STrix B550-E Gaming. Zapewnia on 14+2 fazową sekcję zasilania czy wzmacniane PCI-E obsługujące różne konfiguracje kart graficznych. Nie zabrakło też mnóstwa złączy, gniazdo Ethernet 2.5 GbE czy WiFi 6.

Czytaj też: Desktopowe AMD „Renoir” bez wsparcia PCI-E 4.0?

Kolejny model to ROG Strix B550-F Gaming (Wi-Fi). Tym razem mamy do czynienia z 12+2 fazową sekcją zasilania. Tak jak nazwa wskazuje płyta ma WiFi 6 oraz 2.5 GbE kartę ethernet. Zaraz za nim plasuje się ROG Strix B550-I Gaming. Tym razem jest to płyta micro ATX o 8+2 sekcji zasilania. Mimo to wyposażenie w dalszym ciągu jest znakomite.

ASUS TUF Gaming B550-Plus to płyta już znacznie bardziej przystępna. Ma ona sekcję zasilania 8+2, dwa gniazda M.2 oraz wzmacniane gniazda PCI-E. Płyta również obsługuje konfiguracje stworzone z kilku kart graficznych. Płyta trafi do sprzedaży także w wersji WiFi oraz micro ATX (B550M).

ASUS Prime B550-Plus to już bardziej podstawowy model w ofercie producenta. Nic nie wspomina on o sekcji zasilania, więc ta musi być dosyć słaba. Ale bez problemów powinna poradzić sobie z procesorami średniej klasy. Płyta trafi do sprzedaży także w wersji B55M-A WiFi oraz jeszcze bardziej podstawowej, czyli B550M-K. Te dwa modele są micro ATX oraz oferują tylko jedno złącze M.2 podpięte do procesora.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News