Reklama
aplikuj.pl

Tak wygląda trailer ray tracing dla AMD RDNA 2

demo ray tracing dla AMD RDNA 2, trailer ray tracing dla AMD RDNA 2, film ray tracing dla AMD RDNA 2

AMD zaprezentowało swoją pierwszą wersję demonstracyjną ray tracingu. Technologia pojawi się wraz z architekturą AMD RDNA 2.

Demo wykonane zostało w rozdzielczości 1920 x 1080 i 60 FPS. Jednakże sam film wydaje się zablokowany na 30 FPS. Scena jest bardzo złożona i wykorzystuje kilka obiektów, które są w stanie przedstawić działanie ray tracingu.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News

Trailer pokazuje robota idącego przez futurystyczną scenę. Koncentruje się on na odbiciach i cieniach. Samo demo jest bardzo błyszczące się i może przyprawić o ból głowy. Zobaczcie zresztą sami jak się prezentuje.

AMD twierdzi, że aktualizacja DXR 1.1 ma poprawić wydajność oraz efektywność technologii a zaprezentowana wersja to tylko przedsmak tego, czego należy oczekiwać od RDNA 2.

Niestety moim zdaniem AMD strzeliło sobie w kolana tym trailerem. Nie ma na nim wielu kluczowych rzeczy a sam ray tracing wygląda kiepsko w porównaniu do Nvidi. Mam nadzieję, że kolejne trailery będą już znacznie lepsze, bowiem to co zobaczyłem osobiście mnie zawiodło. A co Wy sądzicie o tym trailerze?

Czytaj też: Biostar prezentuje płytę A68N-2100K z wbudowanym procesorem