Reklama

Czy ktoś pamięta tak tanią benzynę w Polsce w XXI wieku?

tania benzyna, ceny benzyny, ceny diesla, ceny LPG, ceny paliw, Polska paliwa

Śledząc ceny paliw na stronie cenapaliw.pl nie sposób było mi ominąć wiekopomnej chwili, kiedy koszt za litr spadł poniżej magicznego poziomu.

Oczywiście każdy wie, jak to jest z ceną na stacjach benzynowych w obecnych czasach. Na jednych kosztują nieco mniej, niż przed wybuchem pandemii, a na drugich spadły o dobre kilkadziesiąt procent. Najbardziej interesuje nas oczywiście benzyna E95, która na jednej ze stacji spadła poniżej 3 zł.

Jeśli więc w baku pustki, a tak się składa, że mieszkacie w Bydgoszczy, to jest to Wasz szczęśliwy dzień, o ile dojedziecie na Nowotoruńską 26. Na innych stacjach tak kolorowo już nie ma, choć większość życzy sobie za E95 od 3,20 do 3,40 zł za litr.

Czytaj też: Ostatnie na świecie policyjne Ferrari 250 GTE może być Wasze

W przypadku oleju napędowego cena sięgnęła już na Orlenie w Krośnie Odrzańskim 3,02 zł, a na wspomnianej wcześniej, bydgoskiej stacji spadła do 3,19 zł. Dalej pułap cenowy siedzi na poziomie około 3,50 zł.

Szczęśliwi posiadacze instalacji LPG mogą z kolei tankować już po 1,06 zł za litr. Ponownie mowa tutaj o stacji w Bydgoszczy, podczas gdy pozostałe stacje oferują litr za jakieś 1,30-1,40 zł. Jak jest z kolei z Waszymi stacjami? Ceny równie niskie?

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News