Tańsze i lżejsze multitoole od Leatherman w serii ”Free”

Tańsze i lżejsze multitoole od Leatherman w serii ''Free''
Tańsze i lżejsze multitoole od Leatherman w serii ''Free''

Leatherman rozpoczął rozbudowywanie swojej nowej kolekcji multitoolów magnetycznych o nazwie Free. W jej skład wchodzą tańsze, lżejsze i uproszczone modele T2 i T4, które obiecują zarówno możliwość operowania nimi za pomocą jednej ręki, jak i fenomenalnym stosunkiem do jakości, wagi i użyteczności.  

Czytaj też: Apple ma problemy z iPhone 11

Początki rodziny Free zaczęły się w kwietniu z modelami P4 i P2 za kolejno 140 i 120 dolarów. Każdy z nich oferował 19 wszechstronnych narzędzi, które jednak dla niektórych niespecjalnie wymagających użytkowników mogły wydawać się delikatną przesadą. Na całe szczęście zatrzęsienie narzędzi wynagradzał użyteczny dodatek w postaci magnetycznego otwierania i zamykania, który umożliwia korzystanie z tych multitoolów za pomocą jednej ręki. Ponadto taki mechanizm sprawia, że już nie musimy wyciągać poszczególnych dodatków z chirurgiczną precyzją, manipulując paznokciami.

Tańsze i lżejsze multitoole od Leatherman w serii ''Free''

Najważniejsze cechy przeniesiono do multitoola T4 i T2. Ten pierwszy jest droższym odpowiednikiem z 12 narzędziami (ostrzem ze stali węglowej, nożyczkami, otwieraczem do opakowań, czterema śrubokrętami, dwoma pilnikami i zestawem pęset) o długości 9,3 centymetrów i masie 122 gramów. Cena? 60$.

Tańsze i lżejsze multitoole od Leatherman w serii ''Free''

Tańszy wariant T2 został oparty na identycznej obudowie, ale dostał uproszczoną pesetę, nożyczki, czy otwieracz do opakowań, tracąc 30 gramów wagi. Nadal jednak oferuje sporo, bo aż osiem narzędzi z śrubokrętem Phillipsa, otwieraczem do butelek, czy identycznym ostrzem, co poprzednik. Tutaj już zaoszczędzimy 20$ na cięciach.

Czytaj też: Nowy projekt Arduino i Google dba o naukę przedmiotów ścisłych

Źródło: New Atlas