WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Taste Atlas poleci Wam najlepsze miejscowe przysmaki

Udając się w jakąkolwiek podróż chcemy zazwyczaj zaczerpnąć z niej wszystkiego, co tylko możliwe. Nieodzowną tego częścią jest skosztowanie lokalnych przysmaków, których ogromną bazę zgromadził Taste Atlas. 

Obecnie jest to usługa pod adresem tasteatlas.com, która dopiero co się pojawiła, oferując turystom pomoc za zupełną darmochę. Obecnie funkcjonuje wyłącznie w języku angielskim, ale radzi sobie z rodzimymi nazwami miejscowości, czy miast. Jej użycie sprowadza się do wpisania interesującego nas miejsca, w którym w szczególności popularnością cieszą się specjalne przysmaki. Z tradycją może i nie jestem za pan brat, ale już teraz wiem, że w moich okolicach każdy turysta powinien spróbować jabłek łąckich, suszonych śliwek oraz golonki, o których możemy przeczytać w kolejnej zakładce. Nasze rodzime strony nie są jednak specjalnie rozwinięte.

Taste Atlas jest bowiem dopiero w fazie „testów”, w której brakuje wielu przysmaków. O nich możemy poinformować samych twórców drogą mailową i dorzucić swoje trzy grosze do rozwoju tak fenomenalnej platformy. Ta jest solidną skarbnicą wiedzy, bo czy wcześniej wiedzieliście o ta szlachetnym, że ozłoconym wręcz trunku z Gdańska?

Czytaj też: ikol Tracker – aplikacja do monitorowania lokalizacji GPS (i nie tylko)