WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Te dzieci nie mają komputerów do zdalnej nauki. Tak możecie im pomóc

Te dzieci nie mają komputerów do zdalnej nauki. Tak możecie im pomóc

Wszystkie dzieci muszą się teraz uczyć zdalnie. Niestety w wielu miejscach Polski w dalszym ciągu nie mają one dostępu do komputera czy internetu.

W sieci ruszyła akcja „Szansa na naukę zdalną„. O trudach nauki podczas pandemii przekonały się dzieciaki ze Szkoły Podstawowej Nr 3 im. H. Sienkiewicza w Drezdenku. Niestety okazuje się, że uczniowie z Drezdenka oraz okolicznych wsi takich jak Kosin, Rąpin czy Klesno w ogóle nie mają komputera, smartfona czy tableta. Oznacza to, że nie mają się one jak uczyć.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News

Pomagają w tym rodzice z łączem internetowym, którzy jeżdżą pomiędzy dziećmi odbierając i dostarczając pakiety z zdaniami. Sami przyznacie, że w XXI wieku brzmi to naprawdę przerażająco.

To wszystko przełożyło się na zbiórkę. Potrzebne są działające komputery czy samo wsparcie finansowe. Do tej pory udało się zorganizować 6 dostępów do internetu dla dzieci, które go nie miały oraz 13 komputerów. Potrzeba zatem jeszcze „tylko” 23. Zebrano też ponad 5000 zł, co w dalszym ciągu jest kroplą w morzu potrzeb.

Jeśli chcecie wesprzeć finansowo całą akcję to możecie to zrobić pod tym linkiem. Jeśli chcecie przekazać komputer to skontaktujcie się z Agnieszką Szóstak: szostak.agnes[at]gmail.com.

Czytaj też: [email protected] z kolejnym rekordem mocy