Reklama
aplikuj.pl

Te dzieci nie mają komputerów do zdalnej nauki. Tak możecie im pomóc

pomoc w zakupie komputerów, komputery dla dzieci

Wszystkie dzieci muszą się teraz uczyć zdalnie. Niestety w wielu miejscach Polski w dalszym ciągu nie mają one dostępu do komputera czy internetu.

W sieci ruszyła akcja „Szansa na naukę zdalną„. O trudach nauki podczas pandemii przekonały się dzieciaki ze Szkoły Podstawowej Nr 3 im. H. Sienkiewicza w Drezdenku. Niestety okazuje się, że uczniowie z Drezdenka oraz okolicznych wsi takich jak Kosin, Rąpin czy Klesno w ogóle nie mają komputera, smartfona czy tableta. Oznacza to, że nie mają się one jak uczyć.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News

Pomagają w tym rodzice z łączem internetowym, którzy jeżdżą pomiędzy dziećmi odbierając i dostarczając pakiety z zdaniami. Sami przyznacie, że w XXI wieku brzmi to naprawdę przerażająco.

To wszystko przełożyło się na zbiórkę. Potrzebne są działające komputery czy samo wsparcie finansowe. Do tej pory udało się zorganizować 6 dostępów do internetu dla dzieci, które go nie miały oraz 13 komputerów. Potrzeba zatem jeszcze „tylko” 23. Zebrano też ponad 5000 zł, co w dalszym ciągu jest kroplą w morzu potrzeb.

Jeśli chcecie wesprzeć finansowo całą akcję to możecie to zrobić pod tym linkiem. Jeśli chcecie przekazać komputer to skontaktujcie się z Agnieszką Szóstak: szostak.agnes[at]gmail.com.

Czytaj też: Folding@home z kolejnym rekordem mocy