WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Te zdjęcia potwierdzają, że nowy Citroen C4 nie ma wiele wspólnego ze swoim poprzednikiem

Citroen C4 Cactus jest nie do zaakceptowania, co zostało potwierdzone latem ubiegłego roku przez szefa firmy, Xaviera Peugeota. Dziwaczny crossover był eksperymentem, który teraz zastąpi coś zupełnie nowego.

Serwis Motor1 pochwalił się zestawem zdjęć tego całkowicie odnowionego Citroena C4. Ten kompaktowy model, to jeden z prototypów, czyli samochodów testowych, który po raz kolejny sugeruje, że model produkcyjny będzie połączeniem SUVa z nadwoziem hatchback. Odważny wygląd ma być nadal jego cechą charakterystyczną… ale z nieco większą dawką powściągliwości.

Na poniższych zdjęciach nieco opasłe koła wraz z niewielkim wydechem sugerują, że to wersja hybrydowa typu plug-in. Citroen C4, jako następca Citroen C4 Cactus jest tak naprawdę wskrzeszonym modelem, który niegdyś był tradycyjnym hatchbackiem segmentu C.

Teraz przekształci się w crossover o podobnych wymiarach oparty na platformie CMP PSA. Napędzi go z kolei cała gama silników – od benzynowego do elektrycznego.

Uważa się, że zamiennik Cactus pojawi się na rynku przed końcem roku, a jego ujawnienie nastąpi na Paris Motor Show tej jesieni.