Reklama

Oficjalny teaser nowego roadstera Mercedes SL

Po miesiącach „szeroko zakrojonych cyfrowych etapów rozwoju, sprawdzianach na stanowiskach testowych i symulacjach” wreszcie Mercedes-Benz ujawnił model SL nowej generacji.

Niemiecki producent poinformował też o znacznych postępach w rozwoju modelu i rychłym przejściu do intensywnych testów drogowych. Ogólny rozwój nowego SL zostanie przejęty przez dział Mercedes-AMG, a kolejny etap procesu badawczo-rozwojowego ma miejsce w Centrum Testów i Technologii Mercedesa w Immendingen, a także na drogach publicznych w Europie.

Na podkręcenie temperatury producent opublikował zdjęcia tego dwumiejscowego samochodu, przedstawiające go w pełnym kamuflażu i dodatkowym materiale pokrywającym dach (via Motor1).

Słusznie. Ciągle bowiem nie wiadomo, czy w grę wejdzie jego twardy, czy miękki wariant, choć plotki wskazują o tym drugim (z tkaniny), jak również o opcjonalnej konfiguracji 2+2. Pod względem designu Mercedes z kolei potwierdził, że nowy SL będzie inspirowany oryginalnym 300 SL.

Czytaj też: Białorusin ukradł niemieckiego Mercedesa, pędził na Litwę, a Polacy go zatrzymali

Ten opracowywany przez AMG roadster będzie ściśle powiązany mechanicznie z AMG GT nowej generacji. Nie oznacza to, że oba będą identyczne, ale prawdopodobnie będą miały kilka wspólnych opcji układu napędowego.

Gama silników roadstera rozpocznie się od SL 43 z napędem na tył, a skończy się na podobnym modelu SL 73e 4Matic z hybrydowym 4-litrowym V8 z podwójnym turbodoładowaniem. Ciągle bez oficjalnej daty premiery, Mercedes SL powinien zadebiutować w drugiej połowie następnego roku.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News