Kolejny teaser nowego sportowego Nissana Z

Kolejny teaser nowego sportowego Nissana Z

Nowy samochód sportowy Nissana wkroczył na zupełnie nową drogę, rozpoczynając kampanię marketingową. Jej kolejny przejaw właśnie otrzymaliśmy.

Pierwszy raz usłyszeliśmy oficjalnie o następcy 370Z przed zaledwie kilkoma godzinami, kiedy to odpowiadaliśmy na pytanie, czym będzie Nissan Z Proto 2021? Jego nazwa sama sugeruje, że to tylko prototyp, ale nie przeszkodziło to Alfonosowi Albaisie z Nissana w opublikowaniu interesującego szkicu, rzucającego cień właśnie na Nissana Z.

Powyższy szkic najpewniej przedstawia model 300ZX (Z32) drugiej generacji ze względu na ułożone w stos poziome tylne światła, ale sama sylwetka samochodu odpowiada temu, co zobaczyliśmy przed kilkoma miesiącami, a co było nieoficjalnym zwiastunem właśnie następcy 370Z. Potwierdza to zaktualizowanym logo Z na boku samochodu.

Datsun 240Z

Szkic projektowy jest zgodny z raportem z początku maja, wskazującym, że następny samochód Z otrzyma prostokątne tylne światła inspirowane tymi z Z32 (na zdjęciu poniżej). Wygląd zewnętrzny ma z kolei grać w stylu retro, a szeptem mówi się, że wnętrze zostało unowocześnione dzięki najnowszym technologiom i wyszukanym materiałom (via Motor1).

Czytaj też: Czym będzie Nissan Z Proto 2021? Mamy zwiastun!

Wszystko zostanie ujawnione za dwa tygodnie, ponieważ premiera Z Proto ma się odbyć 16 września. Prawdopodobnie będzie to prototyp zbliżony do wersji produkcyjnej.

Nissan 300ZX

Z drugiej strony podczas gdy oficjalne szczegóły dotyczące specyfikacji technicznych pozostają owiane tajemnicą, oczekuje się, że następny model Z będzie w dużej mierze oparty na 370Z, a nie czymś całkowicie nowym. Mógłby mieć nawet 400 koni mechanicznych i więcej w specyfikacji Nismo dzięki uprzejmości 3,0-litrowego silnika V6 z podwójnym turbodoładowaniem.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News