WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Czym będzie Nissan Z Proto 2021? Mamy zwiastun!

Nissan oficjalnie ogłosił, że zamiennik dla obecnego modelu 370Z zostanie zaprezentowany już za dwa tygodnie. Ma mieć to miejsce dokładnie 15 września, a ten sportowy samochód przyjmie pseudonim Z Proto.

Oczywiście w samej nazwie znajduje się już tajemnica, bo Proto może oznaczać po prostu prototyp, co miało już miejsce w przeszłości Nissana. Finalnie więc następca 370Z może nazywać się zupełnie inaczej, ale nie ma to większego znaczenia, bo zamiast gdybać, możemy rzucić okiem na nowy zwiastun.

To coupe z napędem na tylne koła ewidentnie doczekało się przynajmniej wersji prototypowej, co widać po powyższej klatce z materiału zapowiadającego samochód:

Po zabraniu nas w krótką podróż w przeszłość, Nissan postanowił wyjawić nam tylko formę przedniego oświetlenia Z Proto, a pozostałe kształty niewiele nam mówiąc. Wiemy jednak, że ten samochód „budzi moc Z dzięki nowemu Nissanowi Z Proto, łącząc 50 lat pasji i dziedzictwa z nowoczesną technologią”.

Czytaj też: Elektryczny SUV BMW iNext na zdjęciach. Kamuflaż ciągle w grze

Podczas gdy oficjalne szczegóły dotyczące specyfikacji technicznych pozostają owiane tajemnicą, oczekuje się, że następny Z będzie w dużej mierze oparty na 370Z, a nie czymś całkowicie nowym. Mógłby mieć nawet 400 koni mechanicznych i więcej w specyfikacji Nismo dzięki uprzejmości 3,0-litrowego silnika V6 z podwójnym turbodoładowaniem.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News