WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Tech demo Unreal Engine 5 obciążało kartę graficzną jak… Fortnite

Tech demo Unreal Engine 5 obciążało kartę graficzną jak… Fortnite

Tech demo Unreal Engine 5 wygląda zjawiskowo. Okazuje się, że w pewnej kwestii nie było ono nawet wymagające.

Nowa generacja konsol to też nowe silniki graficzne. Unreal Engine 5 to prawdziwy nextgen silników i zaprezentowany materiał wideo zachwyca nas do dziś. Teraz pojawiła się na jego temat pewna ciekawostka.

Jeszcze raz rzućcie okiem na Unreal Engine 5 w akcji. Wygląd lokacji przekracza to co jest możliwe do osiągnięcia na aktualnych konsolach, nawet w wersjach PlayStation 4 Pro czy Xbox Series X.

Czytaj też: Cyberpunk 2077 będzie jak GTA, ale nie będziecie tak grać

To co jednak może zaskoczyć to to, że w przypadku obciążenia GPU obliczeniami odpowiedzialnymi za renderowanie geometrii mówimy o „wysiłku” na poziomie… Fortnite’a. Niesamowite obiekty na Unreal Engine 5 renderują się z takim samym obciążeniem jak słynne battle royale Epic Games.

O jakich dokładnie ustawieniach Fortnite mówimy? Mowa tutaj o wersji Fortnite działającym w 60 klatkach na sekundę, ale na… konsolach. Oczywiście inne obliczenia bardziej obciążają GPU, ale Unreal Engine 5 pokazuje, że nowa generacja silników graficznych może oferować niezwykłe efekty za stosunkowo mały koszt obciążenia urządzenia.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News