Reklama
aplikuj.pl

Mafia 4 bez samochodów? Wyciekają pierwsze informacje

mafia 4

W sieci pojawiły się pierwsze informacje dotyczące nowej odsłony serii Mafia. Produkcja jest tworzona już od jakiegoś czasu i deweloperzy ewidentnie starają się zrobić wszystko, aby odzyskać dobre imię marki.

Mafia 4 a przeszłość serii

Skrócona historia marki i jej odbioru przez graczy? Spektakularna Mafia 1 sprawiła, że miliony graczy pokochało tę markę i rozczarowało się, gdy przerwano prace nad drugą odsłoną. W końcu jednak Mafia 2 powstała (w innym studiu) i również była bardzo dobrą produkcją, jednakże jej urwane zakończone sprawiało wrażenie, jakbyśmy mieli w przyszłości otrzymać dalszy ciąg historii.

Czytaj też: Znamy gry w PlayStation Plus Extra i Premium!

Tak się jednak nie stało i Mafia 3 tworzona przez jeszcze inne studio zaprezentowała nam inną historię. Tytuł jednak miał być źle zaplanowany pod kątem czasu produkcji co skończyło się tym, że Hangar 13 musiało zapełnić grę beznadziejnymi aktywnościami pobocznymi. Efekt? Najgorsza odsłona serii z rewelacyjnym początkiem, pokazującym, że aktualni twórcy daliby radę ze stworzeniem gry o takiej jakości jak poprzedniczki, gdyby tylko mieli więcej czasu.

Czasu więcej ekipa otrzymała, gdy postanowiła stworzyć remake pierwszej części, który wyszedł wspaniale! Jeśli ktoś nie grał – musi nadrobić tę produkcję. Hangar 13 pokazało, że potrafi, a gracze portfelami zademonstrowali, że docenili ten projekt. Co robi teraz Hangar 13?

Mafia 4 idzie w przeszłość

Jak się okazuje, choć każda kolejna odsłona serii ukazywała historie fabularnie osadzone w późniejszym etapie fikcyjnego świata Mafii, to jednak Mafia 4 zabierze nas w przeszłość! Nowe przecieki o grze, moim zdaniem, brzmią wspaniale i nie mogę się doczekać zabawy w tej odsłonie. Co wyciekło?

Czytaj też: Okolicznościowa ścieżka dźwiękowa na 10 rocznicę Max Payne 3

Informatorzy donoszą, że Mafia 4 będzie prequelem Mafii 1. Zobaczymy historię rodziny Dona Salieri, czyli bossa mafii głównego bohatera Mafii 1. Fabuła będzie raczej liniowa w stylu tego, co zobaczyliśmy remake’u pierwszej części.

To, co jednak może niektórych zaskoczyć to to, że produkcja opuszcza USA i zabierze nas na Sycylię. Niesamowicie ciekawie zapowiada się to, że czas akcji to… późny wiek XIX! Prawdopodobnie historia będzie trwała do początku XX wieku, ale biorąc pod uwagę, to, że pierwszy samochód będący komercyjnym sukcesem ukazał się w USA w początku XX wieku – może to wskazywać, że w grze nie będzie pojazdów lub twórcy lekko naciągną historię i pozwolą nam prowadzić powolne samochody.