Jeśli kiedykolwiek zniszczyliście przez przypadek kartę SD z ważnymi danymi, to Sony serią TOUGH znalazło na to rozwiązanie.

Firma zaprezentowała właśnie nową rodzinę kart SD, która została zaprojektowana z myślą o wysokiej wytrzymałości na szereg czynników zewnętrznych. TOUGH będą występować w trzech pojemnościowych wariantach, których konstrukcja nie będzie się w ogóle różnić. Zdecydowanie najważniejszą cechą tych kart, świadczącą o ich wytrzymałości jest monolityczna obudowa z wysokiej jakości materiału, a nie taniego plastiku, z którego wykonuje się do trzech elementów. Na taką bowiem bryłę decyduje się znakomita większość producentów, ale oczywiście nie Sony… przynajmniej w ramach tej serii.

Karty z serii TOUGH mogą wytrzymać próby zaginania, upadek z wysokości do 5 metrów, zalania i spotkania z drobinkami pyłu. Producent twierdzi, że jest o 18 razy wytrzymalsza od zwyczajnych kart, które poddają się przy sile rzędu 10N. Ich prędkości transferu sięgają 300 MB/s odczytu i 299 MB/s zapisu, które nie ulegają zmianie zależnie od pojemności. Do sklepów w październiku bieżącego roku trafią trzy warianty – 32 GB za 72,99$, 64 GB za 131,99$ i 128 GB za 275,99 dolców. Nie jest to oczywiście mało, ale wielu z pewnością dałoby się nawet pokroić za taką wytrzymałość, którą trudno znaleźć u innych producentów.

Robotyczny pies Aibo od Sony zmierza na rynek USA

Źródło: Eteknix
Zdjęcia: Sony

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej