WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Tekstury 1K do Fallout 4 podnoszą płynność gry, a ulepszają jej wygląd

Tekstury 1K do Fallout 4? Po co ktoś by chciał instalować coś takiego? Autor jest przekonany, że mod pobierze jednak dużo osób.

Pewien moder o pseudonimie SavrenX postanowił przygotować mod z teksturami do Fallouta 4. Jak sam jest tego świadom – gracze raczej szukają modów z teksturami 4K czy 8K. On jednak postawił na „HD 1K”. Skąd taki nietypowy pomysł?

Czytaj też: Polskie RPG Gamedec zapowiada się na kolejny cyberpunkowy hit!

SavrenX tłumaczy to w ten sposób – dziś wiele gier stosuje tekstury w dość niskiej rozdzielczości i nikt nie ma z tym problemów. To, że Resident Evil 2, Metro Exodus czy Wiedźmin 3 mają gdzieniegdzie słabiej wyglądające lokacje, jest zrobione specjalnie. Autorzy nie chcą bowiem marnować zasobów na coś, co i tak wygląda dobrze, gdy stoimy od tego kilka metrów.

Mod SavrenX nie jest zatem dla tych, którzy chcą robić zrzuty ekranu prezentujące zbliżenia na kawałek deski na suficie. Jego paczka, to tekstury, który wyglądają nawet lepiej niż oficjalny dodatek DLC z lepszymi teksturami. Co jednak najlepsze – jego wersja mniej obciąża komputer!

Gracz zaprasza zatem do pobierania jego modyfikacji, jeśli nie jesteście maniakami potrzebującymi jakości 8K na każdym kamyczku, a chcecie się cieszyć dobrą płynnością i trochę lepszą oprawą graficzną.

Moda pobierzecie z serwisu Nexus Mods po kliknięciu w ten link.

Czytaj też: Premiera Podróż w AppStore – ile zapłacimy za port z PlayStation 3?

Źródło: wccftech.com