Reklama

Telefon Google zyska funkcję przydatną w rozmowach z nieznanymi numerami

Telefon Google zostanie ulepszony o kolejną nowość. Tym razem będzie to funkcja, która automatycznie nagra rozmowy z numerami, których nie mamy w kontaktach.

Telefon Google z automatycznym nagrywaniem rozmów z nieznanych numerów

Na początku ubiegłego roku w wybranych regionach wprowadzono możliwość rejestrowania rozmów za pomocą Telefonu Google. Teraz w kodzie odkryto kolejną zmianę. Będzie to opcja automatycznego nagrywania rozmów, gdy dzwoni do nas nieznany numer. W ustawieniach zostanie dodany specjalny przycisk, który pozwoli nam na aktywacje tej funkcji. Gdy to zrobimy każda odebrana rozmowa z numeru, którego nie mamy w kontaktach zostanie nagrana.

Oczywiście do nagrań będziemy mieli pełny dostęp i będzie można je w łatwy sposób usunąć. Zostanie dodany też przycisk „usuń wszystko”, więc nie trzeba będzie kasować każdego nagrania osobno.

Czytaj też: Spotify ulepszy słuchanie muzyki na Apple CarPlay
Czytaj też: Mapy Google z kolejną nowością. Teraz zmienimy język na inny niż systemowy
Czytaj też: Do Microsoft Teams trafią kolejne nowości. Jakie?

A co z legalnością takiej funkcji? W końcu nagrywanie kogoś bez jego wiedzy jest niezgodne z prawem. Google i o tym pomyślało. By zapewnić prywatność uczestnikom rozmowy przed połączeniem w słuchawce pojawi się komunikat, który poinformuje o nagrywaniu rozmowy. A osoba, która połączenie nagrywa będzie musiała przestrzegać przepisów prawnych, które wiążą się z posiadaniem zarejestrowanych rozmów. Wszystkie nagrania będą przechowywane lokalnie, a nie na serwerach Google.

Kiedy nowość trafi do Telefonu Google? Tego nie wiadomo. Choć zmiana pojawia się w kodzie, to musimy poczekać na jakieś info. Być może stanie się to z kolejną większą aktualizacją, a może poczekamy jeszcze dłużej.