Reklama
aplikuj.pl

iQOO zmierza na podbój rynku składanych i zwijanych smartfonów

iQOO zmierza na podbój rynku składanych i zwijanych smartfonów

Wygląda na to, że również vivo pod swoją marką iQOO ma zamiar dołączyć do grona producentów smartfonów ze zwijanym i składanym ekranem.

Zwijane i składane iQOO nadchodzą? Producent zastrzegł nazwy

Vivo prężnie działa na rynku smartfonów. W najbliższym czasie wypuści na rynek kolejne flagowce, a także bardziej budżetowe modele. Jednak jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom, to wkrótce może zaoferować nam ekranową rewolucję w postaci składanych i zwijanych smartfonów. Vivo idzie więc śladem takich firm jak Samsung, Xiaomi, Google, a ostatnio nawet Oppo.

Czytaj też: Voila AI Artist – aplikacja, która zmieni Cię w postać z kreskówki

Szczegółów urządzeń na razie nie znamy, ale  indyjski leakster Mukul Sharma zauważył na chińskiej stronie z wykazem znaków towarowych, że vivo zastrzegło nazwy: iQOO Roll, iQOO Fold i iQOO Slide. Jest to więc jasny sygnał, że producent przynajmniej rozważa wprowadzenie na rynek elastycznych ekranów – zwijanych, składanych i sliderów.

Czytaj też: Galaxy S21 FE opóźniony, czy jednak nie? Odpowiedź Samsunga nie rozwiewa wątpliwości

Sam fakt, że vivo pokusił się o wydanie pieniędzy na zastrzeżenie nazw daje do myślenia. Jednak pomysł i nawet opracowanie prototypu nie musi koniecznie prowadzić do wypuszczenia go na rynek. Przez vivo będzie stało wiele wyzwań zwłaszcza, że konkurencja nie śpi, tworzy swoje smartfony i już wkrótce walka na rynku będzie naprawdę zażarta.