WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Tell me Why mocno skupia się na środowisku osób transseksualnych

Autorzy Life is Strange idą za ciosem i szykują kolejną historię w swoim stylu. Tym razem lepiej poznamy środowiska osób transseksualnych.

Life is Strange miało wątki lesbijskie. Life is Strange 2 mocno korzysta z rasizmu. Tell me Why opowie nam za to o osobach transseksualnych. Szczerze to cieszę się, że taka produkcja powstaje.

Okazuje się jednak, ze DONTNOD nie zamierzało od razu umieszczać w swojej grze osoby transseksualnej. Początkowo miała to być tylko historia bliźniaczek, ale z czasem uznano, że świetnym wątkiem byłoby to, że jedna z dziewczyn zmieniła w przeszłości swoją płeć.

Takiej historii, mocno i poważnie podchodzącej do osób trans-płciowych jeszcze nie było i być może Tell me Why przetrze pewne szlaki. Temat jest niezwykle delikatny i jeśli twórcy nie podołają – skończą z grą, która może wybitnie mocno denerwować niektóre środowiska lub zasmucić osoby transseksualne słabym wykonaniem.

W takich bohaterów się jeszcze nie wcielałem. To po prostu może być ciekawe i pouczające doświadczenie, dlatego liczę, że otrzymamy grę, którą będę wspominał tak samo dobrze jak Life is Strange.

ŹRÓDŁO: dualshockers