Reklama

Baliśmy się temperatur PS5, a tymczasem to Xbox Series X grzeje jak farelka

xbox series x

Nowe konsole budzą niepokój o ich głośność i temperatury. Szczególnie pełni obaw są posiadacze PS4. Ale wychodzi na to, że tym razem będzie inaczej.

To dopiero zaskoczenie! Okazuje się, że nowa generacja konsol nie oznacza tym razem dla Sony problemów z grzaniem się urządzeń. Jak wygląda działanie Xbox Series X w akcji?

Wrzące PS4, ciche PS5?

PlayStation 4 zasłynęło podczas aktualnej generacji konsol jako sprzęt generujący dużo ciepła, który do tego potwornie hałasuje podczas chłodzenia. PS5 za to po wstępnych testach ma być cichutkie po ponad godzinnej grze w gorącym pomieszczeniu. Na temperaturę konsoli nawet nikt nie zwrócił uwagi.

Czytaj też: Test ładowania Doom Eternal na Xbox Series X. Mrugniecie i już
Czytaj też: Data premiery Ghost of Tsushima Legends. Co naprawdę zdarzyło się na Cuszimie?
Czytaj też: Stałe połączenie sieciowe, aby grać w Godfall oraz kwestia jakości gry

Xbox Series Hot

Xbox One były ciche i doskonale się chłodziły. Nawet najmocniejszy Xbox One X działał niezauważalnie. Tymczasem Xbox Series X… na szczęście też nie wydaje żadnego dźwięku podczas chłodzenia! Inaczej sprawy mają się jednak jeśli chodzi o temperatury, które powstają podczas pracy urządzenia. Dziennikarze i YouTuberzy, którzy otrzymali konsole podkreślają, że to dalej przedpremierowe wersje urządzeń, a do tego mogli testować gry tylko z poprzednich generacji. Jak zatem działa Xbox Series X? Sprzęt jest podobno jest bardzo gorący. Bardzo, bardzo. Emitowane ciepło jest tak duże, że można zagrzać pokój, bo ciepło przypomina prawie kominek. Do tego sprzęt działa tak samo w menu głównym oraz… w trybie uśpienia. Z drugiej strony osoby testujące konsole podkreślają – to najcichszy Xbox jakiego mieli.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News