WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Ten 625-konny Ford Mustang z filmu Need for Speed może być Wasz

Ten 625-konny Ford Mustang z filmu Need for Speed może być Wasz

Samochody z zestawami okalających je kamer są często jednymi z najfajniejszych samochodów po tuningu. Otrzymują znaczące ulepszenia, aby sprostać rygorom szybkiej akcji filmowej, a jednocześnie nieustannie towarzyszą im setki kilogramów sprzętu. Na przykład ten Ford Mustang został skonstruowany po to, aby nakręcić film Need for Speed ​​z 2014 roku… a teraz można kupić go na eBayu

Czytaj też: Citroen zaszalał ze swoim konceptem 19_19

Mowa dokładnie o modelu Mustang GT 2013, który jest jednym z kilku samochodów z obstawą kamer, jakie skonstruowano na potrzeby tego filmu. Został wysłany do Saleen w celu przygotowania do pracy z kamerą i wyposażony w sprężarkę Whipple, przekładnię tylną 3,73 i większe hamulce. Znalazła się u niego również niestandardowa klatka i fotele kubełkowe z uprzężami wyścigowymi. W celu zapewnienia gotowości do nagrywania filmów, na przednim i tylnym zderzaku zamontowane są uchwyty do kamer oraz szklana klapa z tyłu dla operatora kamery.

Ludzie stojący za filmem przygotowali materiał dokumentujący tę budowę tego Mustanga w 2014 roku, wraz z filmami z samochodu w sklepie Saleena i testowaniem na torze w Willow Springs z zamontowanym aparatem fotograficznym. Samochód nie jest jednak idealny. Brak tylnego bagażnika oznacza, że ​​na desce rozdzielczej pojawia się stały błąd. A ponieważ deska rozdzielcza po stronie pasażera została wyrwana w celu dopasowania do sprzętu do filmowania, brak tamtejszej poduszki powietrznej również daje o sobie znać. Jednak to niespecjalnie wielkie problemy jak za Mustanga w cenie 39900$.

Czytaj też: Repliki samochodu DB5 Jamesa Bonda są pełne ukrytych gadżetów

Źródło: Road and track