WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Nauka

Ten domek na drzewie zapewni Wam niesamowite widoki

Zaprojektowany przez Dustina Feidera domek na drzewie w kształcie sosny wisi na sporej wysokości. Jego przytulne przeszklone wnętrze ma wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić podwójne łóżko i oferuje piękny widok. 

Pinecone Treehouse znajduje się obecnie w Bonny Doon w Kalifornii. Jest zbudowany głównie ze stali i drewna i waży w sumie niecałe 5 ton. Konstrukcja posiada akrylowe okna i zwisa z kabli przymocowanych do otaczających ją drzew na wysokości około15 metrów nad ziemią. Domek był prefabrykowany, a następnie firma 02 Treehouse użyła wciągarki i rusztowania, aby podnieść go w na odpowiednią wysokość, gdzie został zmontowany.

 

Pinecone Treehouse zwieńczony jest szklanym dachem. Ma łóżko, oświetlenie… i w zasadzie to by było na tle. Dostęp do środka można uzyskać dzięki drabinie i włazowi, a gości zachęca się do noszenia pasów bezpieczeństwa. Konstrukcja nie jest bowiem przeznaczona dla osób o słabych nerwach. Nie nadaje się również dla posiadaczy słabego pęcherza, ponieważ goście muszą zejść po drabinie, aby skorzystać z oddzielnej łazienki, która obejmuje toaletę, prysznic i umywalkę.

Pinecone Treehouse był wcześniej do wynajęcia za pośrednictwem platformy Airbnb, ale od niedawna można go kupić. Jak można się domyślać, nie jest to tani obiekt a całość (łącznie z łazienką i wybiegami) kosztuje około 150 tysięcy dolarów (plus ewentualne dodatkowe opłaty).

[Źródło: newatlas.com; grafika: Alissa Kolom]

Czytaj też: To muzeum sztuki jaskiniowej jest ukryte pod wydmami