WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Ten egzemplarz Ferrari 612 Scaglietti zawdzięcza swoją wyjątkowość skrzyni biegów

Na aukcji Bring a Trailer rozpoczęła się właśnie licytacja wyjątkowego, bo wyposażonego w manualną sześciobiegową skrzynię biegów Ferrari 612 Scaglietti z 2005 roku. Jeśli wierzyć danym od sprzedawcy, Ferrari skonstruowało wyłącznie 199 takich samochodów od 2004 do 2011 roku, z czego 60 trafiło na rynek USA, a reszta została zapewne w Europie. 

Ten egzemplarz Ferrari 612 Scaglietti może pochwalić się jednak tradycyjnym wyposażeniem, jeśli chodzi o resztę elementów. Mowa więc o oryginalnym silniku Ferrari V12 o mocy 533 koni mechanicznych, czy skórzanym wykończeniu, na którym może i widać ząb czasu, ale tego samego nie można powiedzieć  o stanie nadwozia. Samochód ewidentnie jest sprzedawany w dobrym stanie wizualnym oraz technicznym. Nie ma więc w tym wiele dziwnego, że już teraz cena dobija stu tysięcy dolców, pomimo tego, że do końca pozostały jeszcze trzy dni.

Jeśli chodzi o historię akurat tego samochodu, to ta nie należy do najkrótszych. Pierwotnie tego Ferrari 612 Scaglietti sprzedano w Los Angeles, ale z czasem zawitał do Europy, a dokładnie Francji (stąd francuska tablica). Ponownie jednak wrócił na teren USA, a dokładnie miasta San Francisco, mając na liczniku prawie 90 tysięcy przejechanych kilometrów. Sukces tego egzemplarza na aukcji jest pewny, choć po jego zakupie nabywca będzie musiał się przygotować na wydatek kolejnych 5000$ na serwisowe naprawy.

Czytaj też: Rivian specjalizujący się w EV dostał półmiliardowy zastrzyk gotówki od Forda

Źródło: Road and track