Reklama
aplikuj.pl

Ten mężczyzna otrzymał tajemnicze nasiona z Chin i postanowił je zasiać. Co wyrosło?

Służby zarówno w Europie jak i Stanach Zjednoczonych ostrzegają przed potencjalnie niebezpiecznymi przesyłkami wysyłanymi z terytorium Chin. Znajdują się w nich nasiona, których wysianie może mieć negatywne konsekwencje. Ten mężczyzna postanowił jednak to zrobić.

Śmiałek nazywa się Doyle Crenshawn i mieszka w Booneville na terenie Arkansas. Umieścił nasiona w Ziemi, regularnie zraszał je wodą, a te błyskawicznie wykiełkowały i rosły w szybkim tempie. Rośliny wytworzyły białe, przypominające kabaczki owoce – miały też pomarańczowe kwiaty. Nadal nie wiadomo, z czym mamy do czynienia, ani nawet czy jest to gatunek inwazyjny.

USDA, czyli Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych wzywa każdego, kto otrzymał nieoczekiwaną paczkę z nasionami, do natychmiastowego skontaktowania się z odpowiednimi służbami. Podobne wytyczne dotyczą również naszego kraju, oraz innych, w których odnotowano przypadki pojawienia się tajemniczych przesyłek. Jak do tej pory były to, poza Polską i USA, m.in. Hiszpania, Wielka Bryania i Portugalia.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News