WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Tesla oficjalnie ujawniła odświeżenie Model 3 2021

Tesla oficjalnie ujawniła odświeżenie Model 3 2021

Tesla pochwaliła się oficjalnie swoim odświeżonym Modelem 3 na 2021 rok. Co dokładnie firma upchnęła w swoistym liftingu, najbardziej przystępnego Modelu, którego można już zamawiać?

Tesla Model 3 2021

Model 3 w nowym roku modelowym, to nie tylko jakieś tam odświeżenie wyglądu, jak to zwykle bywa. Tesla postarała się o poprawę szeregu szczególików, na które większość nie zwróci nawet uwagi, ale to tylko wierzchołek góry lodowej.

Czytaj też: Tesla poczyniła kolejny krok do rozwoju elektrycznych samochodów, czyli nowe ogniwa 4680
Czytaj też: 
Oto Tesla Model S Plaid, który wgniecie Was w fotel
Czytaj też: 
Tesla szykuje lifting Modelu 3

Model 3 2021 zyskuje zasilany elektrycznie bagażnik, nowe okna z podwójnymi szybami, zupełnie porzucenie chromowanych wykończeń, nową kierownicę z podgrzewaniem, nową konsolę środkową, zaktualizowane 18- i 19-calowe felgi, zupełnie nowe 20-calówki Uberturbine i automatycznie przyciemniające się lusterko wewnętrzne.

Odświeżenie Modelu 3, to również ulepszenia wydajności i nowy system pompy ciepła, co przełożyło się na zwiększenie zasięgu w każdej wersji. Tak więc, teraz Tesla Model 3 Standard Range Plus przejedzie nie 402, a 423 kilometrów, podczas gdy Model 3 Performance 506, a nie 481 km. Najwięcej zyskało wydanie Model 3 Long Range z dwoma silnikami, bo całe 48 km, dzięki czemu teraz jego zasięg wynosi 568 km.

Czytaj też: Tesla wyprodukuje baterie do łodzi pasażerskich
Czytaj też:
 Spalinowy generator zamiast kabli rozruchowych? Czyli Tesla na benzynę
Czytaj też: 
Tesla za 95000 zł! Elon Musk ujawnił swój najtańszy Model

Wszystkie wersje Modelu 3 2021 przyspieszają również szybciej do 96,5 km/h, z czego Model 3 Performance zalicza ten test już w 3,1 sekundy.