WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Tesla Model 3 Performance vs Ferrari Portofino

Dwa bardzo różne samochody na tych samych oponach, czyli pojedynek elektrycznego Modelu 3 Tesli z Ferrari Portofino.

Słynny włoski motocyklista Andrea Pirillo postanowił zabawić się na torze, parując ze sobą Model 3 w wersji Performance z modelem Portofino włoskiej marki. Włoch słusznie jest zaniepokojony wynikiem, co widać po tym, jak wspomina o wysokiej prędkości Tesli i jej konfiguracji napędu na wszystkie koła.

To więc kolejny pojedynek tradycyjnego silnika z tym elektrycznym, ale ten nie jest jedyną istotną różnicą między Model 3 Performance a Ferrari Portofino. W rzeczywistości są to bardzo różne samochody pod wieloma kątami, ale oba rozpędzą się do 96,5 km/h w około 3 sekundy. Należy zauważyć, że oba samochody stoją na oponach Michelin Pilot Sport 4S.

Ferrari Portofino to lekki dwudrzwiowy 2-osobowy sportowy samochód z napędem na tylne koła i z twardym rozkładanym dachem. Jego cena zaczyna się od 220000$, a podwójnie turbodoładowany silnik V8 dostarcza prawie 600 koni mechanicznych.

Tesla Model 3 Performance to z kolei średniej wielkości czterodrzwiowy pięciomiejscowy sedan z elektrycznym dwusilnikowym układem napędowym na wszystkie koła. Jego cena początkowa sięga 56990 dolców, a w porównaniu do Portofino waży o 204 kg więcej i rozpędza się do 96,5 km/h w 3,2 sekundy, a więc o 0,1 sekundy wolniej od Ferrari. W okolicy 2 minuty sprawdzicie, który samochód okazał się szybszy.