Tesla Model 3 ponownie bez rekomendacji od niezależnej instytucji

Tesla Model 3 ponownie bez rekomendacji od niezależnej instytucji
Tesla Model 3 ponownie bez rekomendacji od niezależnej instytucji

Wygląda na to, że Model 3 jest jednym z tych samochodów, przy których powiedzenie „raz na wozie, raz pod wozem” jest strzałem w dziesiątkę. Przynajmniej w kwestii niezależnej instytucji Consumer Reports, bo ta znów ”ściągnęła” z elektrycznego Model 3 rekomendacje. 

W ubiegłym roku Model 3 mógł pochwalić się tym mianem na krótko, co spowodowały mierne wyniki w testach drogi hamowania awaryjnego. To jednak zostało szybko załatane przez Tesle, skracając ten dystans do 6 metrów, co wystarczyło, aby Consumer Reports przyznał mu ponownie status „samochodu rekomendowanego”. W styczniu tego roku doszło nawet do tego, że Model 3 znalazł się na szczycie listy 10 najbardziej satysfakcjonujących samochodów z badań na ponad pół milionach pojazdów.

Tesla Model 3 ponownie bez rekomendacji od niezależnej instytucji

Niestety przy okazji najnowszej ankiety, w której wzięło udział ponad 500 posiadaczy tego samochodu elektrycznego, wyszło, że Model 3 cieszy się „stosunkowo dużą liczbę skarg dotyczących niezawodności”. Te sprowadzają się do niedoskonałości w lakierze i wykończeniu, defektów szyb i problemów z systemem informacyjno-rozrywkowym. Jak powiedział starszy dyrektor ds. testów w firmie Consumer Reports:

Podczas gdy samochody Tesla dobrze radzą sobie w testach drogowych Consumer Reports i mają doskonałą satysfakcję ze strony właściciela, ich niezawodność nie była zgodna z naszymi członkami, co zaowocowało zmianami w ich statusie.

Rzecznik Tesli odpowiedział z kolei, że:

Ogromna większość tych problemów została już skorygowana dzięki ulepszeniom w zakresie projektowania i produkcji, a my już widzimy znaczną poprawę w naszych danych terenowych. Bardzo poważnie traktujemy opinie naszych klientów i szybko wdrażamy ulepszenia, gdy tylko usłyszymy o problemach.

Czytaj też: Elektryczny Rapid Responder trafił na strażacką służbę

Źródło: New Atlas, Consumer Reports