WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Wspaniałomyślny gest Tesli dla ludzi na wózku

Wspaniałomyślny gest Tesli dla ludzi na wózku

Na rynku samochodów elektrycznych Tesla wyznacza trendy i miejmy nadzieję, że kolejna inicjatywa właściciela firmy, Elona Muska, również udzieli się innym producentom.

Od teraz Tesla zamierza bezpłatnie zainstalować elektryczny mechanizm zamykania i otwierania bagażnika przedniego i tylnego w Modelu 3 dla swoich klientów na wózkach inwalidzkich. Wszystko za sprawą wystosowanej przez jednego z właścicieli Modelu 3 z Chin:

Na powyższy wpis na Twitterze Musk zareagował szybko i prosto, pisząc, że Tesla ułatwi życie tak dotkniętym przez życie klientów, którzy zdecydują się na Model 3. Warto przy tym zaznaczyć, że to jedyny samochód w ofercie firmy, który nie posiada elektronicznie zamykanych i otwieranych bagażników.

Autor wpisu, od którego to wszystko się zaczęło, zapewne nie spodziewał się takiej reakcji, bo pisał bardziej o umożliwieniu przez firmę instalacji tego typu mechanizmu przez instytucje trzecie bez unieważnienia gwarancji.

Czytaj też: Ten silnik napędzi najlepszy supersamochód. Oto V12 dla T.50 Gordon Murray

Słusznie – obecnie kilku zewnętrznych producentów akcesoriów oferuje zestawy podnośników elektrycznych do Modelu 3 za około 400 dolarów (via Electrek).

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News