Reklama
aplikuj.pl

Zhakowano Model S Plaid Tesli i… pobito nim rekord

Oto Tesla Model S Plaid, który wgniecie Was w fotel

Oficjalnie Tesla Model S Plaid cechuje się prędkością maksymalną na poziomie 281 km/h, co jest ograniczane odgórnie w systemie. Tym właśnie ograniczeniem zajął się Guillamue Andre, dyrektor generalny Ingenext, czyli firmy pozwalającej zakupić specjalne moduły do odblokowywania funkcji w samochodach Tesli.

Nieograniczony odgórnie Model S Plaid Tesli rozpędził się do 348 km/h

Tego typu pokazy to nie tylko świetna okazja do reklamy swojej firmy, ale też pokazania, na co naprawdę stać dany samochód. Trzeba Wam bowiem wiedzieć, że zabranie nieograniczonego Modelu S Plaid Tesli na lotnisko było równoznaczne z pobiciem rekordu maksymalnej prędkości tego samochodu. Zamiast wspomnianych 281 km/h, CEO Ingenext rozpędził ten samochód elektryczny do 348 km/h, pokonując ćwierć mili w 10,2 sekundy i milę w 24,73 sekundy.

Czytaj też: Wyjątkowy samochód elektryczny Mercedesa. Zasięg Vision EQXX rozkłada na łopatki

Pas startowy o długości około trzech kilometrów okazał się idealnym wyborem do zweryfikowania prawdziwych możliwości Modelu S Plaid, czyli obecnie najwydajniejszego wariantu tego samochodu. Firma w tej próbie wyposażyła jednak samochód w większe hamulce i opony Michelin Pilot Super Sport, co jednak było dążeniem do zwiększenia bezpieczeństwa, a nie samej wydajności.