WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Tesla zapomniała zaktualizować zasięg Modelu S i X

Jak podaje serwis Insideevs według aktualnych szacunków EPA, Tesla Model S Long Range oferuje zasięg 600 km, a Model X Long Range 527 km. Jednak Elon twierdzi, że jest inaczej.

Podczas telekonferencji na temat zysków Tesla w czwartym kwartale 2019 roku Elon Musk przyznał, że Tesla tak naprawdę nie zaktualizowała danych w statystykach EPA. Oznacza to, że Model S i X mają już prawdopodobnie większy zasięg, niż sugerują wspomniane wartości. Jak to jednak jest z testami, a jazdą w codziennych warunkach – każdy wie.

W trakcie rozmowy Musk zagadnął też innego kierownika Tesli o zasięg Modelu S, pytając o to, czy sięga już 611 km. Dalej stwierdził, że plany opiewają na zwiększenie zasięgu tego samochodu do całych 643 km.

W kolejnym pytaniu zapytano o ogniwa akumulatorów 2170, które są używane w Modelu 3 i które podobno miały trafić do S i X. W rzeczywistości jednak Musk powiedział, że te Modele nie otrzymają ich, a pozostaną na flagowych 18650, jak to przystało na najdroższe modele w firmie.

Tesla, Model S, Model X, Zasięg Tesli

Ważne jest, aby Tesla dobiła wreszcie do 400 mil zasięgu, czyli wspomnianych 643 kilometrów, bo tak naprawdę jest to rekordowy wręcz wynik. Konkurencja przy identycznych zestawach akumulatorów pod kątem rozmiaru wygląda praktycznie o połowę gorzej.