WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

„Baby” Tesla czyli nowy hatchback z myślą o Chińskim rynku

„Baby” Tesla czyli nowy hatchback z myślą o Chińskim rynku

„In Tesla we trust!” – przynajmniej w kwestii samochodów elektrycznych, które dzięki m.in. tej właśnie firmie opanują kiedyś świat. Udział w tym z pewnością będzie miał najnowszy samochód.

Nie jest to jednak ani Cybertruck, ani Model Y, a coś zupełnie innego, co jest obecnie daleko, daleko i raz jeszcze daleko w planach produkcyjnych. Obecnie nowy, mały samochód elektryczny Tesli z myślą o chińskim rynku przyjmuje bowiem jedynie postać szkicu projektowego.

Amerykański producent pojazdów elektrycznych opublikował szkic kompaktowego hatchbacka ze stylistyką inspirowaną Modelem 3 za pośrednictwem swojego oficjalnego konta na WeChat. To nic innego, jak taki „chiński Facebook”. Ogłosiła również, że ma plany pod kątem placówki projektowo-badawczej właśnie w tym kraju.

Chociaż fakt, że zdjęcie zostało połączone z zachętą objęcia stanowiska w firmie Tesli dla lokalnych projektantów, to nie sposób nie dostrzec w nim planu.

Jak wcześniej wspomniał Elon Musk, szef firmy, Tesla w niedalekiej przyszłości (do 2023 roku) „stworzy samochód na sprzedaż na całym świecie w Chinach”. Najwidoczniej przyjmie on zwartą konstrukcję rodzinnego hatchbacka, czyli nadwozia nieobecnego jeszcze w ofercie Tesli.