WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Autonomia w samochodach Tesli już taniej, choć są tego minusy

Stopień, w jakim Tesla polega w swoich samochodach na technologii autonomicznej jazdy, jest dla niej wręcz unikalny, a dbałość o klientów na tym poletku przejawia się w tego typu właśnie ogłoszeniach. Firma chce, żeby tak jak EV, autonomia była coraz powszechniejsza.

Jeśli niespecjalnie jesteście na bieżąco z systemami autopilota Tesli, to nawet się nie martwcie, bo wciągu ostatnich kilku lat Tesla zmieniała opcje autopilota i ceny tak wiele razy, że trudno było to śledzić. Tym razem jednak warto zainteresować się tematem, jako że w grę wchodzi jedna z ciekawszych zmian.

Tesla wprowadziła bowiem ponownie opcje dorzucenia na pokład samochodu pakietu Ulepszonego Autopilota (Enhanced Autopilot) za 4000 dolców, jako tańszą alternatywę dla znacznie bardziej zaawansowanego pakietu Full Self-Driving (FSD), który obecnie kosztuje 8000$.

Czytaj też: Tesla Model Y kontra Jeep Trackhawk

Enhanced Autopilot to ten sam pakiet, który oferowała Tesla w przeszłości i zawiera wszystkie funkcje, które nie wymagają najnowszego, samoczynnego komputera pokładowego producenta. Jeśli klientom spodobają się autonomiczne rozwiązania firmy, pakiet Full Self-Driving po zakupie Enhanced Autopilot będzie można dokupić za 5000$.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News