WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Tesla w Polsce oficjalnie. Zobacz ile zapłacisz

Wszystko wskazuje na to, że wkrótce samochody Tesli wreszcie będą widoczne na naszych drogach częściej, niż newsy na temat poczynań wielu firm Elona Muska razem wzięte. Tesla kontynuuje bowiem swoją ekspansję na europejskie rynki i jednym z nich jest ten nasz rodzimy. 

Czytaj też: Zgadniecie, co jest największym elektrycznym pojazdem na świecie?

Pierwszą oznakę zainteresowania Polską u Tesli widzieliśmy już na początku tego roku, kiedy to zarejestrowano w Polsce spółkę Tesla Poland z siedzibą w Warszawie. Najwidoczniej były to tylko podwaliny przed solidnym debiutem, jaki miał miejsce przed kilkunastoma godzinami. Jeśli pofatygujecie się na oficjalną stronę firmy, to przed Waszymi oczami pojawi się wersja przeznaczona dla klientów w naszym kraju, choć ciągle w języku angielskim.

Tam możecie pobawić się w konfiguracyjne i to nie tylko elektrycznego samochodu Model 3, ale też Model S oraz Model X (wbrew zapowiedzi) i finalnie złożyć zamówienie z szacowaną dostawą na początku następnego roku. Jest to oczywiście droga zabawa, bo za Model 3 zapłacimy minimalnie 40380 euro, za Model S 73480 euro, a za Model X już 78580 euro. Cena jednak nie jest wszystkim, bo przydałoby się też kilka stacji ładujących…

Obecnie te działają w Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i obok Bydgoszczy, ale w planach Tesla ma otworzenie kolejnych dwóch obok Łodzi i jednej w Rzeszowie. Ciągle słabo, bo nawet po otwarciu nowych np. ja musiałbym przejechać całe 123 kilometrów w jedną stronę, aby naładować sobie Teslę. Raczej nieopłacalny biznes.

Jeśli macie z kolei wątpliwości co do serwisu, to spokojnie – jeden z nich działa już w Warszawie.

Czytaj też: Ace Cargo pierwszym elektrycznym Vanem od Ace EV

Źródło: Electrek