WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test AORUS GTX 1080 Gaming Box

Mając laptopa ze zintegrowaną grafiką czasami okazuje się, że one nie wystarcza do pewnych czynności. Nie można na niej pograć w najnowsze tytuły a także ciężko jest z obsługą bardziej zaawansowanych programów graficznych. W takiej sytuacji zamiast wymieniać sprzęt można zdecydować się na dokupienie zewnętrznej grafiki. Otrzyma się wtedy przenośny zestaw, który zapewni mobilność oraz dużą moc graficzną. Jedną z takich zewnętrznych grafik oferuje AORUS. Czy zakup takiego GPU jest dobrym wyborem?

GTX 1080 Gaming Box otrzymujemy w atrakcyjnie wyglądającym opakowaniu. W środku, oprócz grafiki, znajduje się zasilacz, 500 mm kabel thunderbolt 3.0, instrukcja, płyta ze sterownikami (szkoda, że nie pendrive) oraz torba wraz z opaską. Ta ostatnia służy do wygodnego przenoszenia produktu AORUS i sprawdza się w tym znakomicie. Sprzęt jest w pełni zabezpieczony i nie ma obawy, że przypadkiem może coś mu się stać. Kabel Thunderbolt ma tylko taką długośc bowiem zapewnia on maksymalną przepustowość złącza. Przy dłuższym rozwiązaniu musiałby być on znacznie droższy albo zapewniać mniejszą wydajność co ograniczałoby możliwości sprzętu. Gwarancja wynosi 36 miesięcy.

GTX 1080 Gaming Box prezentuje się dobrze. Całość jest czarna z boku dopełniają wygląda diody LED, którymi można sterować za pomocą oprogramowania (można zmieniać kolory, tryb świecenia itp. – jest pełen zestaw możliwości). Zewnętrzna grafika ma wymiary 211 mm x 96 mm x 162 mm i waży 2370 g. Jest więc ona dosyć ciężka, jednakże dzięki wcześniej wspomnianej torbie jego przenoszenie jest łatwe i przyjemne. Cała obudowa jest czarna i metalowa, więc jakość także jest bardzo dobra. Z przodu znajduje się srebrne logo firmy. Po bokach są metalowe siatki, które zapewniają odpowiednią wentylację karcie graficznej.  GTX 1080 Gaming Box stoi na czterech gumowych nóżkach, dzięki czemu nie ślizga się on na meblach a także jest bardzo stabilny. Z tyłu znajduje się mały wentylator, wejście na kabel zasilający, wejście thunderbolt, trzy wyjścia USB 3.0, jedno wyjście z Quick Charge 3.0 oraz następujące wyjścia obrazu:  2x DVI-D, 1x HDMi oraz 1x DisplayPort. Sama grafika to pełnoprawny model GTX 1080 o domyślnych taktowaniach takich samych jak wersja referencyjna.

Platforma testowa

Testy zostały przeprowadzone przy wykorzystaniu ultrabooka Dell XPS 13 9360.

Spis treści

  1. Wstęp i opis
  2. Gry
  3. Programy
  4. Temperatury, głośność, pobór mocy
  5. Podsumowanie

Spis treści:
PRZEJDŹ DO 2 STRONY: Część 2
Pokaż cały spis treści
PRZEJDŹ DO 2 STRONY: Część 2